قیمت لیزر موهای زائد در مراکز مختلف

لیزر موهای زائد
آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟
فوریه 17, 2020
نکاتی برای لیزر موهای زائد
قبل از لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟
فوریه 17, 2020

قیمت لیزر موهای زائد در مراکز مختلف

لیزر موهای زائد

دلیل اختلاف قیمت لیزر موهای زائد در مراکز مختلف چیست؟

یکی از کارهای که در کلینیک های زیبایی پوست و مو این روزها متقاضیان زیادی دارد، لیزر موهای زائد صورت و بدن است که به کمک آن موهای زائد برای مدتی طولانی و حتی در برخی افراد به صورت دائمی از بین می رود. قیمت لیزر موهای زائد در همه مراکز درمانی یکسان نیست و این امر ممکن است برای برخی افراد عجیب به نظر برسد؛ اما بهتر است بدانید فاکتورهای مختلفی بر روی تعیین قیمت لیزر موهای زائد مؤثر است که باید به آن ها توجه داشته باشید. همیشه گران تر بودن خدمات یک کلینیک پوست و زیبایی نشان دهنده بی انصاف بودن پرسنل آن نیست و باید دید کدام فاکتورها دست به دست هم داده اند تا قیمت نسبت به کلینیکی دیگر تغییر کند، بلفی کلینیک این فاکتورها را برای شما شرح می دهد

نوع دستگاه مورد استفاده و تأثیر بر قیمت لیزر موهای زائد

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود تا هزینه لیزر در کلینیک های مختلف با هم تفاوت داشته باشد، نوع دستگاهی است که از آن استفاده می شود. دستگاه های مختلف دارای نحوه عملکرد متفاوتی هستند. برخی از دستگاه ها ممکن است نیاز به مواد مصرفی مانند خنک کننده ها و مواردی از این قبیل داشته باشند. همچنین قیمت گذاری بر اساس کیفیت و کارایی که دستگاه دارد تعیین می شود.

دستگاه های جدیدتر دارای قیمتی بالاترند و از تکنولوژی های جدیدتری استفاده می کنند. از این رو هزینه استفاده از آن ها نیز معمولاً بیشتر است. البته باید دقت داشته باشید که همیشه هم دستگاه های جدید قیمت بیشتری بر روی خدمات خود نمی گذارند زیرا ممکن است از تکنولوژی های ساده تری استفاده کنند و هزینه کمتری از مشتریان در قبال استفاده از این دستگاه ها دریافت شود.

 
لیزر واژن
 

قیمت لیزر موهای زائد بر اساس سطح هدف لیزر

حتی اگر در دو کلینیک از یک دستگاه استفاده شود، باز هم عوامل دیگری بر تفاوت هزینه تأثیر می گذارند. یکی از این عوامل سطحی است که لیزر بر روی آن کار می شود. قطعاً هر چه سطح بزرگ تر باشد قیمت لیزر موهای زائد در نهایت بیشتر می شود. به عنوان مثال قیمتی که برای صورت پرداخت می شود نسبت به قیمت لیزر تمام بدن به مراتب کمتر است.

شات لیزر مورد نیاز برای هر قسمت از بدن متفاوت است و هر چه تعداد شات های مورد نیاز بیشتر باشد قیمت نیز افزایش می یابد.

در برخی قسمت ها مانند صورت به علت حساسیت بیشتر پوست، باید دقت بیشتری در زمان انجام لیزر داشت و ممکن است به طور مداوم نیاز باشد از خنک کننده ها استفاده کرد. در این صورت نیز هزینه هر جلسه لیزر صورت نسبت به یک سطح هم اندازه از آن در بدن بیشتر محاسبه می شود چون وقت بیشتری از تکنسین دستگاه می گیرد.

لیزر موهای زائد

 

تعداد جلسات و قیمت لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بر اساس نابود کردن فولیکول های مو کار خود را انجام می دهد. با توجه به این که زمان رشد و فعال بودن هر فولیکول ممکن است متفاوت باشد، این کار باید در بازه های زمانی یک ماهه و در چندین مرحله انجام گیرد تا تمام فولیکول ها به مرور و در زمان فعال بودن خود از بین بروند.

به همین علت در هر بار انجام لیزر موهای زائد، تعدادی از موها از بین می روند. به همین علت بسته به تعداد جلسات نیز قیمت لیزر موهای زائد در هر فرد نیز متفاوت است. از این رو اگر دو نفر در کلینیک های مختلف با قیمت تمام شده متفاوت لیزر انجام داده باشند ممکن است دلیل آن تعداد جلسات بیشتر برای آن فرد باشد.

 
آر اف چیست ؟
 

افرادی که پوست سفید و موهای تیره تری دارند معمولاً سریع تر از درمان با لیزر نتیجه می گیرند زیرا اشعه لیزر توسط رنگدانه های موجود در مو جذب می شود و باعث از بین رفتن موها می گردد. به همین علت هر چه تعداد رنگدانه ها بیشتر باشد اثر لیزر بارزتر است.

 

کاربر دستگاه و تعرفه قیمتی لیزر موهای زائد

هر چند کار با لیزر چندان سخت نیست اما باید طول موج آن در برخی از دستگاه ها با توجه به شرایط متقاضی تغییر کند. از این رو باید اپراتور دارای تخصص کافی در این زمینه باشد. معمولاً در کلینیک های پوست و مو که کار لیزر انجام می گیرد، پزشکان، پرستاران و تکنسین های زیادی فعالیت می کنند. در صورتی که کار لیزر به صورت کاملاً تخصصی و توسط پزشک انجام شود، قیمت لیزر موهای زائد بیشتر از زمانی است که اپراتور دستگاه پرستار یا یک تکنسین معمولی است که آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کرده است.

قطعاً زمانی که از یک پزشک گرفته می شود هزینه بیشتری نسبت به زمان یک تکنسین ساده دارد و علاوه بر این پزشک با دقت بیشتری کار لیزر را انجام می دهد و ریسک عوارض لیزر بر روی پوست کمتر می شود. این عوامل سبب می شود تا در برخی کلینیک های پوست و مو قیمت لیزر موهای زائد بیشتر باشد.

 

تعرفه لیزر موهای زائد و محل انجام آن

علاوه بر مواردی که ذکر شد، یک مسئله دیگر نیز بر روی قیمت لیزر موهای زائد اثر می گذارد. شاید به صورت رایج نتوان این مسئله را عنوان کرد ولی در برخی اوقات مشاهده می کنید که کلینیک هایی در مراکز شهر یا مناطقی که هزینه های اجاره یا خرید ملک بیشتر است و نحوه زندگی مردم محله به صورت تجملی تر است هزینه های مختلف از جمله لیزر موهای زائد بیشتر از محله های متوسط تا پایین است.

 
 
از بین بردن موهای زائد
 

در این مراکز معمولاً افراد سطح انتظار بالاتری از درمان خود دارند و هزینه های بیشتری نیز پرداخت می کنند، از این رو مراکز درمانی نیز خدماتی در سطح بالاتر ارائه می دهد و هزینه های جانبی درمان افزایش می یابد از این رو کلینیک دارای هزینه های بالاتری خواهد بود تا بتواند با خدماتی که ارائه می دهد همخوانی ایجاد کند.

با توجه به مطالبی که عنوان شد لیزر موهای زائد ممکن است در کلینیک های مختلف با هم تفاوت داشته باشد. جمع بندی موارد فوق نشان می دهد که هزینه های بالا معمولاً ناشی از خدمات بهتر در کلینیک های معتبر است. اگر یک کلینیک دارای مجوز است و استانداردهای لازم را برای ارائه خدمات و قیمت لیزر موهای زائد رعایت می کند، تمامی موارد را در نظر می گیرد و قیمتی منصفانه بر اساس کیفیت کار خود بر روی خدمات درمانی می گذارد.

توجه داشته باشید که برای ارائه خدماتی از این قبیل به هیچ عنوان سراغ مراکز و سالن های غیر مجاز نروید و از کلینیک و مرکز های معتبر بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *